Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Yırık,”45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındayız”

KÖYDES TAHSİLAT KOMİSYON TOPLANTISI VALİ ERKAYA YIRIK BAŞKANLIĞINDA, İLÇE KAYMAKAMLARI, İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ ALİ ŞİŞ VE İLGİLİ BİRİM MÜDÜRLERİNİN KATILIMI İLE VALİLİK TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TOPLANTIDA KÖYLERİN İÇME SUYU, KÖY YOLLARI, SULAMA KANALLARI, ATIK SU, KİLİTLİ PARKE VE ÇOCUK PARKI GİBİ SORUNLARINI ÇÖZMEK VE KÖYLERİN DAHA YAŞANIR BİR HALE GETİRİLMESİNİN HEDEFLENDİĞİ BELİRTİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Yırık,”45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındayız”
53 views
18 Mayıs 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KÖYDES kapsamında standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatların devam ettirilmesi, hayat kalitesinin yükseltilmesi için ödenekler tahsis edildiğini belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır” dedi.

KÖYDES Tahsilat Komisyon toplantısı Vali Erkaya Yırık başkanlığında, İlçe kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş ve ilgili birim müdürlerinin katılımı ile valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda köylerin içme suyu, köy yolları, sulama kanalları, atık su, kilitli parke ve çocuk parkı gibi sorunlarını çözmek ve köylerin daha yaşanır bir hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

KÖYDES kapsamında ödenek belirlendiğini aktaran Vali Erkaya Yırık, “Ülke genelinde 1 milyar 605 milyon TL’nin kırsal kesimdeki vatandaşların, alt yapılarının desteklenmesi, iyileştirilmesi, susuz ünitelerin suya kavuşturulması, yetersiz alanların yeterli hale getirilmesi köy yollarının standartlarının yükseltilmesine ilişkin ödenek olarak belirlenmiştir. İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır. Cumhurbaşkanımızın katkıları ve girişimleri ile KÖYDES uygulaması başlatılmıştır. Milletimizin yaşadığı yerde standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatlarını devam ettirmesi, hayat kalitesini yükseltmesi için ödenekler tahsis edildi. Bu ödenekler milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda değerlendirilecek. Şehirde ne varsa köyde de bulabileceği imkanlara kavuşturma çabası içindeyiz. Bunu en verimli ve maksimum faydalı bir şekilde yürütülmesinden ve insanlarımızın hizmetine sunulması için görevliyiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.