Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kampüste öğrenciler halk oyunları ile gönüllerince eğlendi

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE (FÜ) ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONLARINI ARTIRMAK, İL DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLERE ELAZIĞ YÖRESİNE AİT YÖRESEL OYUNLARI TANITMAK AMACIYLA HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kampüste öğrenciler halk oyunları ile gönüllerince eğlendi
79 views
18 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fırat Üniversitesi’nde (FÜ) öğrencilerin motivasyonlarını artırmak, il dışından gelen öğrencilere Elazığ yöresine ait yöresel oyunları tanıtmak amacıyla halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.

Korona virüs salgını nedeniyle uzun bir süredir kampüsten uzak kalan öğrenciler için FÜ’de çeşitli etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından geçtiğimiz hafta ‘Kampüste Nota Sesleri’ etkinliği kapsamında konser verilmişti. Bugün ise il dışından gelen yaklaşık 25 bin öğrenciye Elazığ kültürünü, musikisini ve yöresel halk oyunlarını tanıtmak amacıyla bu hafta da halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Kampüsün içinde bulunan Kültür Park’ta düzenlenen etkinliğe FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklerle bir nebze de olsa öğrencilerde oryantasyon sürecini hızlandırmaya yardımcı olduklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Öğrencilerimiz korona virüs nedeniyle yaklaşık 1 buçuk senedir kampüsten uzaktalardı. Yüz yüze eğitim başlayınca hem öğrencilerimize moral ve motivasyon vermek hem de Elazığ dışından gelen öğrencilerimizin uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla zaman zaman böyle etkinlikler düzenliyoruz. Geçen hafta bu şekilde bir etkinliğimiz vardı. Bu hafta da Elazığ’ın yöresel oyunlarını arkadaşlarımız sergilemiş oldular. Bu vesileyle özellikle il dışından gelen öğrencilerimize Elazığ’ın kültürünü de tanıtmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin sınavlarından önce ve sonra onları rahatlatacak sosyal etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrenciler halk oyunları gösterisinde gönüllerince eğlenirken, etkinlikler nedeniyle Fırat Üniversitesine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.