Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Şerifoğulları: ’Elazığ’ın ilk dijital kütüphanesini kuruyoruz’

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI, “HER MAHALLEYE SEMT KÜTÜPHANESİ” PROJESİ KAPSAMINDA KENTİN İLK DİJİTAL KÜTÜPHANESİ HAYATA GEÇİRİYOR. RIZAİYE MAHALLESİ’NDE 2 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULAN VE ENGELSİZ BİR YAPI OLARAK DİZAYN EDİLEN DİJİTAL KÜTÜPHANENİN, TEMMUZ AYI İÇERİSİNDE HİZMETE SUNULMASI HEDEFLENİYOR. TEKNOLOJİSİNİN MODERN MİMARİ İLE BULUŞTURULDUĞU VE YEŞİL DOKUNUN ÖN PLANA ÇIKARILACAĞI KÜTÜPHANEDE , FİKİR-DÜŞÜNCE, PSİKOLOJİ, SOSYOLOJİ, FELSEFE, ÇOCUK GELİŞİM VE DİNİ YAYIMLAR, TÜRK, DOĞU VE MODERN BATI KLASİKLERİ İLE ŞEHİR TANITIM KİTAPLARI YER ALACAK. ÖZELİKLE ŞEHRİN TANITIMINA KATKI SUNAN ESERLERİN DİJİTAL ORTAMA AKTARILDIĞI KÜTÜPHANEYE, DÜNYANIN HER NOKTASINDAN ERİŞİLEBİLİRLİK SAĞLANACAĞI BİLDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Şerifoğulları: ’Elazığ’ın ilk dijital kütüphanesini kuruyoruz’
66 views
23 Şubat 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’ın ilk dijital kütüphanesini kuracaklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için kendimizi sürekli yeniliyoruz. Gençlerin donanımına katkı sunmak için günün teknolojisine uygun seçeneklerin hayata geçirilmesi gerekiyor” dedi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, “Her Mahalleye Semt Kütüphanesi” projesi kapsamında kentin ilk dijital kütüphanesinin hayata geçirileceği bildirildi. Rızaiye Mahallesi’nde 2 bin metrekare alan üzerine kurulan ve engelsiz bir yapı olarak dizayn edilen dijital kütüphanenin, Temmuz ayı içerisinde hizmete sunulmasının hedeflendiği aktarıldı. Teknolojisinin modern mimari ile buluşturulduğu ve yeşil dokunun ön plana çıkarılacağı kütüphanede , fikir-düşünce, psikoloji, sosyoloji, felsefe, çocuk gelişim ve dini yayımlar, Türk, Doğu ve modern Batı klasikleri ile şehir tanıtım kitaplarının yer alacağı kaydedildi. Özelikle şehrin tanıtımına katkı sunan eserlerin dijital ortama aktarıldığı kütüphaneye, dünyanın her noktasından erişilebilirlik sağlanacağı da açıklandı.

Göreve geldikleri günden itibaren birçok hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için kendimizi sürekli yeniliyoruz. Gençlerin donanımına katkı sunmak için günün teknolojisine uygun seçeneklerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Modern anlamda şehrin ilk dijital kütüphanesini hayata geçireceğiz. Bu sayede sınırsız kaynak dijital platformlara aktarılarak yaşatılabilecek” dedi.

Şehrin her noktasına eşit hizmet götürme anlayışı içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Şerifoğulları, “Biz şehrimizi bir bütün olarak kalkındıracağımıza ve doğu-batı mahalleleri şeklinde ayırmayacağımıza söz verdik. Bu açıdan kütüphanemizi hem ulaşımın kolay olacağı hem de hızlı bir değişim dönüşüm yaşayan Rızaiye Mahallemize yaptık. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı ve araştırma becerisi kazandırmak, ferah ve donanımlı çalışma ortamları hazırlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz kütüphanemiz, yediden yetmişe herkesin istifade edebileceği bir ilim-irfan yuvası olacak. Bizler okuma üzerine kurulu olan bir medeniyetin mensubuyuz. Dinimizin bize ilk emri “Oku” olmuştur ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim hemen ‘Kitap’ haline getirilmiştir. Bu durumun bizlere anlattığı çok şey var. İlimizde kitap okuma alışkanlığının yaygınlaşması ve istenilen esere ulaşımın kolaylaştırılması için gerekli alt yapıyı oluşturmak, bizlerin en büyük sorumluluğudur. Kitap fuarları, hikaye, kompozisyon, öykü yarışmaları ve çeşitli faaliyetler ile ilimizde bu etkinlikleri daha fazla yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Dijital Kütüphane projemiz de bu çalışmalarımızın hayat bulmuş bir parçasıdır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.