Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahşi, “Okul öncesi öğretmenlerinin de uzaktan eğitime dahil edilmesi gerekiyor”

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN DE UZAKTAN EĞİTİME DAHİL EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTEN EĞİTİM-BİR-SEN ELAZIĞ TEMSİLCİSİ İBRAHİM BAHŞİ, “ İNCİTİLEN VE KÜSTÜRÜLEN OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN GÖNÜLLERİNİN ALINMALIDIR. OKUL ÖNCESİ’NİN DE İLK VE ORTAÖĞRETİM GİBİ ZORUNLU VE DOĞAL BİR KADEME OLDUĞUNUN BİLİNMELİDİR” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bahşi, “Okul öncesi öğretmenlerinin de uzaktan eğitime dahil edilmesi gerekiyor”
83 views
15 Nisan 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okul öncesi öğretmenlerinin de uzaktan eğitime dahil edilmesi gerektiğini belirten Eğitim-Bir-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi,okul öncesinin de ilk ve ortaöğretim gibi zorunlu olduğunun bilinmesi gerektiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, açıklanan Covid-19 tedbirleri kapsamında, 8-12. sınıflar hariç tüm alanlarda uzaktan eğitime geçilirken, okul öncesinin kapsam dışı bırakılması üzerine değerlendirmede bulundu.

Okul öncesinin de ilk ve ortaöğretim gibi zorunlu olduğunun bilinmesi gerektiğini belirten İbrahim Bahşi, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi öğretmenlerimize bakış açısını bir kez daha ortaya koymuştur. Ana sınıfları kapalı iken anaokullarının açık olması büyük bir çelişki değil midir. İlk, orta ve yükseköğretimde yüz yüze eğitime ara verildiği bir dönemde okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin devam ettiriliyor olmasının hikmeti anlaşılamamıştır. Beklentimiz okul öncesi kurumlarında da uzaktan eğitime geçilmelidir. Zaman kaybetmeden tüm öğretmenler ve eğitim çalışanları aşılanmalı, aşılamada açık olan okullara, Halk Eğitim ve Rehberlik Araştırma Merkezlerine öncelik verilmelidir. 10 yaş altı çocuğu olan eğitim çalışanlarının idari izinleri konusundaki genelgedeki muğlaklık sonucu yaşanan mağduriyet İl Hıfzıssıha Kurulu kararı ile giderilmelidir. İncitilen ve küstürülen okul öncesi öğretmenlerinin gönüllerinin alınmalıdır. Okul öncesi öğretmenlerimizin bakıcı değil öğretmen olduğunun hatırlanmalıdır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.