Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Elazığ’da saha incelemesini tamamladı

İKİ GÜNDÜR ELAZIĞ’DA BİR DİZİ İNCELEMELERDE BULUNAN TBMM DEPREM ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI RECEP UNCUOĞLU, “ELAZIĞ’IN GELECEĞİNE ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK BİR BU DEPREM NETİCESİNDE HAMLELERİN YAPILDIĞINI MÜŞAHEDE ETTİK” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Elazığ’da saha incelemesini tamamladı
121 views
12 Mart 2021 - 20:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’da incelemelerde bulunan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı Recep Uncuoğlu, “Elazığ’ın geleceğine çok büyük katkı sağlayacak hamlelerin yapıldığını müşahede ettik” dedi.

Elazığ’da bulunan 13 milletvekilinin yer aldığı TBMM Deprem Araştırma Komisyonu, iki günlük saha çalışmalarını tamamladı. İlk gün hem ilgili kurumlardan bilgi alan hem de depremzede ailelerle görüşen komisyon üyeleri, bugünde merkeze bağlı Sürsürü ve Abdullahpaşa mahallelerine geçerek yapımı tamamlanan ve devam eden konutları yerinde görüp ilgililerden bilgi aldı. Daha sonra Aşağı Demirtaş Geçici Konaklama Merkezi’ne geçerek incelemelerde bulunan heyet, buradaki aileleri de ziyaret etti. Ardından sırasıyla, Bizmişeni Bizmişen ve Aksaray mahallelerindeki konut alanlarını tek tek gezen heyet, AFAD Lojistik deposu ile yapımı devam Afet Acil Durum Merkezine geçti. Son olarak heyet merkeze bağlı Değirmenönü köyünde yapımı tamamlanan ve ailelerin yerleştiği çelik konstrüksiyon köy evlerini yerinde inceledi.

İki günlük incelemelerinin sonucunda Elazığ’da şehirleşme adına ciddi yatırımların yapıldığını gözlemlediklerini belirten Komisyon Başkanı Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Elazığ çalışma ziyaretimizin, incelemelerimizin ikinci gününde hem Yemişlik, Bizmişen ve aynı zamanda Aksaray rezerv konut alanlarında inceleme imkanı bulduk. Oralardaki çalışmaları, konutlarını teslim alan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek yerinde görmüş olduk. Son derece kapsamlı işler yapıldığını, Elazığ’ımızın değişik bölgelerinde konut alanları üretildiğini, 20 bin 750 konutun hemen hemen yarısının tamamlanarak hak sahiplerimizce kuralarının çekildiği büyük bir kısmına da vatandaşlarımızın yerleştiğini görmek bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Aynı zamanda ziyaretimizle de Elazığ’ın bu manada afet ve acil durum kabiliyetini, kapasitesinin ne derece önemsendiğini ve oradaki çalışmaların çok kapsamlı bir şekilde özellikle de depremde Elazığ’ımıza büyük katkılar sağladığını müşahede ettik. Burada da 400 haneli Değirmenönü köyümüzde de hak sahiplerimizin hem kendi arsalarında hem de arsası müsait olmayanlar için toplu halde yapılmış olan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmiş, hemen aşağıdakiler de oturduklarını da müşahede ettik. Onlarla da selamlaştık. Bütün bu gezimiz sonucunda gerçekten Elazığ’da çok kapsamlı çalışmaların yürütüldüğünü ve Elazığ’ın şehirleşmesine, depreme dirençli kent planlamasında gerek rezerv alanlar olsun gerek yerinde dönüşümler olsun gerekse afet konutu kapsamında yapılan çalışmalar olsun son derece isabetli olduğunu, bu noktada Elazığ’ın geleceğine çok büyük katkı sağlayacak hamlelerin yapıldığını müşahede ettik” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.