Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ilk ders yılı zili okullarda öğrencisiz çaldı

ELAZIĞ’DA 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI NEDENİYLE SEMBOLİK ZİL İLE BAŞLADI. SALGIN NEDENİYLE OKULDA ÖĞRENCİLERİN OLMAMASI İSE BİR İLK OLDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ilk ders yılı zili okullarda öğrencisiz çaldı
140 views
31 Ağustos 2020 - 18:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zili korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle öğrencisiz sembolik zil ile başladı.

Korona Virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı uzaktan eğitim ile başladı. Elazığ’da da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu, Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Faruk Demir İlkokulunda yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle program düzenlendi. Düzenlenen programda İstiklal Marşı okundu, öğretmenlerin katılımıyla sembolik zil çalındı.

Yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle uzaktan eğitimin bugün itibariyle başladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Öğretmenlerimiz, okul idarelerimiz ve bizler tüm hazırlıklarımızı yaparak 18 Eylül 2020 tarihine kadar uzaktan eğitimimizi devam ettireceğiz. İlimizde EBA destek noktaları açıldı. İnternete ve televizyon erişimi olmayan çocuklarımız buralardan eğitim ve öğretimlerini alacaklar. Okullarımızda da tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Özellikle hijyen konusunda öğretmenlerimize yönelik olarak bilgilendirme ve bilinçlendirmeler yapıldı. İş güvenliğimiz ve sağlığımız tarafından tüm okullarda çalışmalar yapılıyor. Türkiye’de ki okullarımızda 2 binin üzerinde iş güvenliği ve sağlığı elemanı yetiştirildi bunlardan 15 tanesi ilimizde. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye patent enstitüsü tarafından temiz okul kapsamında bu belgeler verilecek. Tüm kurallara uygun olarak Elazığ’ımızda inşallah bu görünmez kaza ve virüsten ayın 18’den itibaren kurtulmuş oluruz” dedi.

Tüm okullarda da yüz yüze eğitim başlamasın temennisinde bulunan Gürtürk, “O zamana kadar tüm alt yapı çalışmaları bittikten sonra 21 Eylül 2020 tarihinde eğitim ve öğretime başlamak. Velilerimizden şunu istirham ediyoruz. Mutlaka ve mutlaka çocuklarımızı uzaktan eğitime yönlendirmeleri. Bizim Milli Eğitim Müdürlüğü sayfalarında ve okullarımızın sayfalarında bu tarihler arasında yapılacak olan uzaktan eğitim programları yayınlandı. Çocuklarımız mutlaka okula geliyormuş gibi hazırlanıp dersin başına geçmeli. Çocuklarımız tüm imkanlarını kullanarak güçlendirmeleri ve yönlendirmeleri gerekiyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.