Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

FÜ’de TÜBİTAK Araştırma Hazırlama ve Yürütme uygulamalı eğitimi

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE (FÜ) DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJESİ HAZIRLAMA VE YÜRÜTME UYGULAMALI EĞİTİMİ” VERİLMEYE BAŞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FÜ’de TÜBİTAK Araştırma Hazırlama ve Yürütme uygulamalı eğitimi
158 views
19 Kasım 2020 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fırat Üniversitesi’nde (FÜ) doktora öğrencilerine yönelik “TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” verilmeye başlandı.

TÜBİTAK 2237 Programı kapsamında doktora öğrencilerine yönelik TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi” sosyal mesafe kuralları çerçevesinde FÜ Tıp Fakültesi Kongre Merkezi’nde başladı. Proje hazırlama eğitiminin açılış programına, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Yılmaz , Prof. Dr. Soner Özgen, eğitmenler ve doktora öğrencileri katıldı. Eğitime 6 üniversiteden 35 öğrencinin katıldığı ve 3 gün süreceği aktarıldı.

3 gün sürecek olan uygulamalı eğitimine, 6 farklı üniversiteden 35 doktora öğrencisini katıldığını belirten Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, eğitimin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

TÜBİTAK tarafından son yıllarda üniversitelere ciddi anlamda kaynaklar aktarıldığını kaydeden FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş , bu kaynakların projelere dönüşerek ülkeye katma değer sağladığını söyledi.

TÜBİTAK’ın Türkiye’nin en önemli kurumlarından birisi olduğunu anımsatan Rektör Prof. Dr. Göktaş,” Bu proje eğitimleri ile birçok kazanımlarınız oluyor. Yapacağınız projelerin ülkemize ne tür katkısı olacak bunun belirlenmesi gerekiyor. Sonuçta TÜBİTAK’ın kaynakları ülkemizden toplanan vergilerle sağlanıyor. Son zamanlar da çok ciddi çalışmalar var. Hem akademisyenler hem de TÜBİTAK’ın kendi araştırmacıları bu ülke için ciddi çalışmalar yapmaktadır. Türkiye son yıllarda uluslararası camiada söz sahibi olabiliyorsa aslında bu sizin gibi genç akademisyenlerin ve TÜBİTAK’ın başarısıdır” dedi.

Programın sonunda proje eğitmenlerine teşekkür belgesi verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.