Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

FÜ ile FHGC arasında basın mensupları için “Drone” eğitim protokolü

FIRAT ÜNİVERSİTESİ (FÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ İLE FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ (FHGC) BAŞKANI SEMİH ERDEM, KENTTEKİ TÜM BASIN MENSUPLARI İÇİN DRONE KULLANMA EĞİTİMİYLE İNSANSIZ HAVA ARACI PİLOT SERTİFİKASINI YÜZDE 50 İNDİRİMLE ALMALARINI SAĞLAYAN PROTOKOL İMZALADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FÜ ile FHGC arasında basın mensupları için “Drone” eğitim protokolü
67 views
01 Şubat 2021 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, kentteki tüm basın mensupları için drone kullanma eğitimiyle İnsansız Hava Aracı Pilot Sertifikasını yüzde 50 indirimle almalarını sağlayan protokol imzaladı.

FÜ Röktür Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem ve yönetimini ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Göktaş’a ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, Rektör Danışmanı Doç.Dr. Veysel Şahin, Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(FÜSEM) Müdürü Doç.Dr.İlyas Somunkıran ve ilgili akademisyenler ziyaret etti. Ziyarette Rektör Göktaş ve Başkan Erdem, kentteki basın mensuplarının faydalanması için FÜSEM tarafından yüzde 50 indirimle Drone kullanım eğitimi verilerek İH Pilot Sertifikası almalarını sağlayan protokol imzalandı. Protokol kapsamında eğitimlere katılan her bir kursiyer için ise FÜSEM tarafından ayrıca sosyal sorumluluk projesi kapsamında fidan dikiminin yapılacağı belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Fırat Üniversitesi’nin Elazığ’ın iftarı olduğunu belirten FHGC Başkanı Semih Erdem, “Hem ziyaret hem de ticaret gibi bir durum oldu. Drone kullanımına yönelik Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenleyeceği bir kurs var. Bu kurstan ilimizdeki basın mensupları yüzde 50 indirimle faydalanacak. Bu konuda bir protokolü imzaladık” dedi.

“Sosyal sorumluluk projeleri noktasında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz”

Bölgenin en büyük üniversiteleri arasında olduklarını anımsatan FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Eğitim, öğretim, bilimsel araştırma faaliyetlerimizin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri noktasında da faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Hastanelerimiz ve Sürekli eğitim Merkezimiz üzerinden ülkemize, bölgemize ve şehrimize hizmet etmekteyiz. Bu kapsamda FÜSEM’de İHA-0 ve İHA-1 eğitimleri de vermekte. Başkanımın da belirttiği gibi kentimizdeki basın mensuplarına drone eğitimlerinden yüzde 50 indirimle faydalanmasını istedik. Basın mensuplarına böyle bir imkan sunduğumuz için mutluyuz. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Hem iade-i ziyarette bulunduk hem de protokolü imzaladık”ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.