Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’da Dünya Çevre Günü etkinliği

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA ELAZIĞ BELEDİYESİ İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ETKİNLİK DÜZENLENDİ. AŞAĞI DEMİRTAŞ KONTEYNER KENTTE DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ÇOCUKLARA, BROŞÜR, MASKE, KOLONYA, TOHUMLU KALEM VE TOP HEDİYE EDİLDİ. HEDİYELER İLE MUTLU EDİLEN ÇOCUKLARA AYNI ZAMANDA ÇEVRENİN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elazığ’da Dünya Çevre Günü etkinliği
80 views
05 Haziran 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’da ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Elazığ Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi. Aşağı Demirtaş konteyner kentte düzenlenen etkinlikte çocuklara, broşür, maske, kolonya, tohumlu kalem ve top hediye edildi. Hediyeler ile mutlu edilen çocuklara aynı zamanda çevrenin ve doğanın önemi anlatıldı.

Sıfır Atık Projesi’ne 642 kurumun dahil edildiğini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu,”1970’li yıllarında başlarında çevre kirliliği ile ilgili sıkıntılar olduğu zaman 1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 5 Haziran Dünya Çevre günü olarak ilan edilmiştir. Türkiye’de de 5 Haziran Dünya Çevre Günü her yıl çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır. Bakanlığımız çevre ile ilgili son yıllar da bir çok projeye öncülük etmiştir.Cumhurbaşkanımızın eşinin himayelerinde Sıfır Atık Projesi yürürlüktedir. İlimiz de de 642 kurum Sıfır Atık Projesine dahil edilmiştir. Bugün konteyner kentte çocuklarımıza çevre ile ilgili broşür, top, kolonya ve maske dağıtıldı” dedi.

Dünya Çevre Günü kapsamında etkinliklerin devam edeceğini aktaran Belediye Çevre Koruma Kontrol Müdürü Zuhal Ekmen ise “Bu hafta, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi il genelinde etkinliklere devam edecek. Standlar kurularak ve okullara gidilerek etkinliklerimiz sürecek. Şuan konteyner kentte çantalarımız, tohumlu kalemlerimiz, maske ve toplarımızı dağıtarak etkinlik yaptık”diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.