Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek

ELAZIĞ’DA 33’Ü MERKEZ OLMAK ÜZERE 197 KÖYDES PROJESİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEN VALİ ERKAYA YIRIK, “ 2021 YILI İŞ SEZONU İTİBARİYLE BU YIL DEPREM SONRASINDA DEVLETİMİZ ÖNEMLİ MİKTARDAKİ RAKAMLARI ELAZIĞ’IMIZ İÇİN YATIRIM YAPILMAK ÜZERE VERMİŞ DURUMDA. KÖYDES OLARAK 45.5 MİLYON TL’LİK BİR ÖDENEĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MARİFETİYLE İLİMİZDE KÖYDES PROJELERİ HAZIRLANMAK ÜZERE GÖNDERİLDİ” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elazığ’da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek
49 views
06 Temmuz 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ’da 33’ü merkez olmak üzere 197 KÖYDES Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Erkaya Yırık, “2021 yılı iş sezonu itibariyle bu yıl deprem sonrasında devletimiz önemli miktardaki rakamları Elazığ’ımız için yatırım yapılmak üzere vermiş durumda. KÖYDES olarak 45 buçuk milyon liralık bir ödeneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle ilimizde KÖYDES projeleri hazırlanmak üzere gönderildi” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın katılımıyla valilik binası toplantı salonunda KÖYDES ilerleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 2021 yılı iş sezonu kapsamında ilçe kaymakamları ile birim temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda, sinevizyon gösterimi destekli projeler ve devam eden çalışmaları hakkında bilgi verildi. Hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan toplamda 197 projenin özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlara kolaylık sağlayacağını kaydeden Vali Erkaya Yırık, “KÖYDES olarak 45 buçuk milyon liralık bir ödeneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle ilimizde KÖYDES projeleri hazırlanmak üzere gönderildi. Bu minvalde KÖYDES kapsamında 33’ü merkez olmak üzere toplamda 197 KÖYDES projesi, gerek köy yolları gerek içme suları gerek kanalizasyon gerek stabilize çalışmaları ve bir takım diğer hizmetler için taşradaki vatandaşların, kırsal kesimin altyapısının desteklenmesi anlamında bu tür projelere devletimiz destek vermeye devam ediyor” diye konuştu.

Hayata geçirilmesi planlanan projelerin vatandaşlara kolaylık sağlayacağını dile getiren Vali Yırık, “Bu rakamlarla inşallah ilçelerimizde vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetler projeler gerçekleştirilerek vatandaşlarımızın faydasına sunulacak. Bununla birlikte yine İl Özel İdaresinin 2021 yılı yatırımları var. O yatırımlar da hızlı bir şekilde başladı ve devam ediyor. Bugün ilçe kaymakamlarımız ve birimlerin ilgili personelleriyle yapılan projeler ve başlayan çalışmaların hangi noktada olduğumuzu, iş bitirme durumunun hangi aşamada olduğunu ve bu süreçte yaşanan, talep edilebilen ve senkronize edilmesi gereken diğer hususlarla ilgili bir araya gelmiş durumdayız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.