Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Elazığ OSB’deki tesis yangını, kontrol altında 10-12 saat devam edebilir”

YANGIN, MERKEZE BAĞLI YURTBAŞI BELDESİ SINIRLARINDA YER ALAN ELAZIĞ OSB’NİN 9. KISMINDA YER ALAN TEKSTİL ATIKLARININ BULUNDUĞU GERİ DÖNÜŞÜM TESTİSİNDE ÇIKTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Elazığ OSB’deki tesis yangını, kontrol altında 10-12 saat devam edebilir”
70 views
01 Temmuz 2021 - 10:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) tekstil atıklarının bulunduğu geri dönüşüm tesisinde çıkan yangına 35 itfaiyeci 7 itfaiye aracı, 4 su tankeri, 2 kepçe ile müdahalenin sürdüğünü belirten Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, “7 noktada su ve köpük sıkıyoruz. Biz kontrol altına aldık ama bu yangın, 10-12 saat devam eder” dedi.

Yangın, merkeze bağlı Yurtbaşı beldesi sınırlarında yer alan Elazığ OSB’nin 9. kısmında yer alan tekstil atıklarının bulunduğu geri dönüşüm testisinde çıktı. Alevlere teslim olan tesis, bekçinin haber vermesi üzerine Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda ekip yangın bölgesine sevk edildi. Başka bir fabrikaya sıçrama ihtimali alınan tedbirlerle bertaraf edilen ancak devam eden yangına 7 itfaiye aracı, 4 su tankeri, 2 kepçe ve 35 itfaiyeci ile müdahalenin sürdüğü belirtildi. Yangının binadaki atıklar nedeniyle 10-12 saat devam edebileceği kaydedildi.

“ Etrafa sıçramaması için tüm önlemleri aldık”

Atık tesisinde yangın ihbarı geldiğini anımsatan İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, “İlk etapta 3 ekip ve peşinden de 4 ekip daha çıkardık. Belediyenin su tankerleri, kepçelerini de takviye olarak istedik. Tüm personelimizi topladık. 35 itfaiye eri ile şuanda olay yerinde 7 noktada su ve köpük sıkıyoruz. Katı atık olduğu için içeride yanan malzemelerin çoğu petrol ürünler ve plastik malzeme. Ondan dolayı köpük sıkıyoruz ki biran önce yangını söndürelim. Zaten etrafa sıçramaması için tüm önlemleri aldık. Şuanda yangın sönünceye kadar burada mücadele edeceğiz. 35 itfaiyeci 7 itfaiye aracı, 4 su tankeri, 2 de belediye kepçesi ile müdahale devam ediyor. AFAD ekipleri, vali ve belediye başkan yardımcımız buradalar. Belediye başkanımız sürekli telefonlar bilgi alıyor. Sıçrama tehlikesi yok”dedi.

“Yangın, 10-12 saat devam eder”

Kontrol altında denildiği zaman hemen sönüyor gibi düşünülmemesi gerektiğine değinen Başgün, ”Biz kontrol altına aldık ama bu yangın, 10-12 saat devam eder. Biz burada söndürme ve onun dışında da 4-5 saat daha soğutma çalışmaları yapacağız. Bu bir süreçtir. Bu süreçte tüm ekibimiz nöbetleşe burada görev yapmaktadır. Allah bir daha bu tür afetleri yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.