Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet desteğiyle iş kuran kız kardeşler, 20 kişiye istihdam sağlıyor

İSTANBUL’DA YAŞAYAN VUSLAT GÜLDOĞAN (64), OĞLUNUN ANNEANNESİNİN İÇLİ KÖFTELERİNİN LEZZETİNİ SÜRDÜRMEK VE TANITMAK ÜZERİNE DÜKKAN AÇMA HAYALİNİ KIZ KARDEŞİYLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİ. KOSGEB’DEN DE DESTEK ALAN KARDEŞLER ŞİMDİLERDE 20 KADINA İSTİHDAM SAĞLIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devlet desteğiyle iş kuran kız kardeşler, 20 kişiye istihdam sağlıyor
61 views
31 Temmuz 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul’da yaşayan Vuslat Güldoğan (64), annesinin içli köftelerinin lezzetini sürdürmek ve tanıtmak üzerine dükkan açma hayalini kız kardeşiyle birlikte gerçekleştirdi. KOSGEB’den de destek alan kardeşler şimdilerde 20 kadına istihdam sağlıyor.

Elazığlı 2 çocuk annesi Vuslat Vuslat Güldoğan, oğlunun isteği ve desteği üzerine İstanbul’da içli köfte üzerine küçük bir işletme açtı. Pandeminin de etkisiyle kısa sürede memleketi olan Elazığ’da sektöre devam etmek isteyen Güldoğan, kız kardeşi Sibel Ağaoğlu ile birlikte küçük bir atölye açtı. Üç çeşit köfte üreten işletmeyi büyüten kız kardeşler, KOSGEB’den de aldıkları destekle şimdilerde 20 kadına istihdam sağlıyor.

İçli köfte üzerine kurdukları dükkan sayesinde bir çok ev hanımına iş olanağı sağladıklarını belirten Vuslat Güldoğan, “ Oğlum, İstanbul’da yemek yediği yerlerde bizim içli köftenin hiç tadında ve lezzetinde bir yerde yemediğini bu işi yapmamız gerektiğini söylüyordu. Fırsat oldu, oğlumun arkadaşı ile birlikte yapabileceğimize güvendik ve başladık. Birçok evde oturup hiçbir şey yapmayan becerikli Elazığ hanımlarını bir araya getirip bu işi büyütüp daha da büyük hedeflere ulaşmayı istiyoruz. KOSGEB desteği bize pandemi döneminde çok büyük rahatlık sağladı, önümüzü açtı. Bizim ürünümüzün bir avantajı olarak donuk satabilmemizdir. Bize çok büyük fayda sağladı. İleride işletmeyi çok daha büyük konuma getirme düşüncemiz var, inşallah nasip olur” dedi.

Küçük atölye açarak başladıklarını anımsatan Sibel Ağaoğlu “Ablamın oğlunun hayali olan dükkanı açtık. O, anneannesinin içli köftesini çok seviyordu. Bu içli köfteyi İstanbul’da da tanıtmak istiyorduk. Ablam ve yeğenim ile birlikte içli köfte yapmaya karar verdik. Önce Elazığ’da küçük bir atölyemiz vardı, orada bu işe başladık. Baktık ki Elazığ haşlama içli köftesinin İstanbul’da güzel tutulduğunu, sevildiğini gördük. Böylelikle KOSGEB’den destek alarak atölyemizi büyüttük. Biz burada imal ediyoruz, onlar da İstanbul’da satıyorlar. Özellikle Elazığ’daki hanımlarımız çok becerikliler. Onların Elazığ’a hem maddi hem manevi olarak bir çok faydaları olur. Bunu yapmalarını tavsiye ediyorum. KOSGEB de hanımlara çok destek oluyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.