Elazığ Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Şerifoğulları, “Attığımız her adımla şehrimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yarınlara hazırlıyoruz”

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NE DEVREDİLEN ESKİ SGK BİNASININ YIKIMININ GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİN ARDINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI YERALTI OTOPARKI VE MEYDAN DÜZENLEME PROJESİ YAPIM İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. PROJE KAPSAMINDA YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN ESKİ SGK BİNASININ BULUNDUĞU ALAN, TOPLAM 7 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP İKİ KATLI 224 ARAÇ KAPASİTELİ YERALTI OTOPARKI YAPILACAK. ÜST KISMI İSE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI VE KAPALIÇARŞI İLE BÜTÜNLÜK OLUŞTURACAK ŞEKİLDE YENİ BİR YAŞAM ALANI OLARAK DÜZENLENECEK. MEYDAN OLARAK DÜZENLENECEK 11 BİN METREKARELİK ALANIN YAKLAŞIK 7 BİN METREKARESİNDE ANDEZİT VE BAZALT GİBİ DOĞAL TAŞLARLA PEYZAJ DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİRİLEREK 4 BİN METREKARESİ YEŞİL ALAN OLARAK DÜZENLENECEK. ORGANİK ÜRÜN SATIŞLARININ YAPILACAĞI SATIŞ ÜNİTELERİNİN YER ALACAĞI MEYDANDA, OTURMA ALANLARININ ÜZERİ İSE YARI ŞEFFAF ELEMANLARLA ÖRTÜLEREK YAĞMUR VE GÜNEŞ GİBİ FİZİKSEL ÇEVRE FAKTÖRLERİNİN KONTROLÜ SAĞLANACAĞI BİLDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Şerifoğulları, “Attığımız her adımla şehrimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yarınlara hazırlıyoruz”
158 views
28 Ağustos 2020 - 22:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şehrin gelişim ve değişimine değer kazandırma adına çalışmaları kararlıkla sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Attığımız her adımla şehrimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yarınlara hazırlıyoruz” dedi.

Elazığ Belediyesi’ne devredilen eski SGK binasının yıkımının gerçekleştirilmesinin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi yapım ihalesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında yıkımı gerçekleştirilen eski SGK binasının bulunduğu alan, toplam 7 bin metrekare kapalı alana sahip iki katlı 224 araç kapasiteli yeraltı otoparkı yapılacağı, üst kısmı ise meydan ve kapalıçarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde yeni bir yaşam alanı olarak düzenleneceği kaydedildi. Meydan olarak düzenlenecek 11 bin metrekarelik alanın yaklaşık 7 bin metrekaresinde andezit ve bazalt gibi doğal taşlarla peyzaj düzenlemesi gerçekleştirileceği, 4 bin metrekaresinin ise yeşil alan olarak düzenleneceği kaydedildi. Organik ürün satışlarının yapılacağı satış ünitelerinin yer alacağı meydanda, oturma alanlarının üzeri ise yarı şeffaf elemanlarla örtülerek yağmur ve güneş gibi fiziksel çevre faktörlerinin kontrolü sağlanacağı bildirildi.

Şehre kimlik kazandıracak meydan düzenlemesi ve yeraltı katlı otopark projesi ile yeni bir adımı daha hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimizin gelişim ve değişimine değer kazandırmak adına çalışmalarımızı kararlıkla sürdürüyoruz. Attığımız her adımla şehrimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yarınlara hazırlıyoruz. Şehrimizi modern yol ağıyla donatma yolunda çalışmalarımızı sürdürürken yeraltı katlı otopark projemiz de şehir içi trafiğini rahatlatmaya katkı sağlayacaktır. Yine projemiz kapsamında yeraltı otoparkı olarak inşa edilecek eski SGK binasının bulunduğu alanın üst kısmını ise 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Kapalıçarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde meydan olarak düzenleyeceğiz. Peyzaj düzenlemeleri, oturma alanları, süs havuzları, ses ve ışık gösterileri ile şekillendireceğimiz meydan düzenlemesi ile de şehrimize yepyeni bir yaşam alanı kazandırmış olacağız” dedi.

Şehrin geleceği için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını aktaran Başkan Şerifoğulları, “ Şehrin su ihtiyacının temini, şehrin altyapısının yenilenmesi, fuar ve kongre merkezi, şehirlerarası otobüs terminali, mini terminal projelerimiz başta olmak üzere hemşehrilerimizin bugün ve yarınlara dair ihtiyaçlarını çözüme ulaştıracak projelerimize ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnanıyorum ki attığımız adımlarla Elazığ’ımız gelecek on yıllara daha bir güvenle ulaşacaktır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.